Ailesinin müzisyen oluşu ve müziğin içinde büyümesi hayatını önemli bir yönde etkilerken öğrenimi boyunca müzik ile ilgilenmeye devam eden Serhan Sokulgan daha çocuk yaşlarda “Melih Kibar Klavyeli Çalgılar Okulu’’nu başarılı ile tamamlarken, birçok önemli ismin vokal koçluğunu yapan Ozan Uğraşan’dan ise şan dersleri aldı.
Zaman zaman babasının baterisi ile hayatın ritmine, bazen de abisinin aldığı klavye ile melodilere tutundu.
Sertap Erener, Yavuz Bingöl, Nil Karaibrahimgil, Pamela, Göksel, Manga, Pınar Aylin, Aslı, Demir Demirkan, Yonca Lodi ve Ümit Sayın gibi isimlerin basın Google Page Ranking işlerini yürütürken 6 sene süresince toplam 68 albüm, 32 sanatçı ile çalıştı.
Uzun yıllar bir çok albüm projesinde yer alışı ve radyo programcılığının da kazandırdığı tecrübe,sahne repertuarına olumlu bir şekilde yansırken, bu sürede bir çok sanatçı arkadaşının da albümüne kendi fikirleri ile destek oldu. Son dönemlerde İstanbul’un eğlence hayatına yön veren markaların işletme danışmanlığını ve parti organizatörlüğünü yaptı. Bir çok internet sitesinde müzik yazarlığı yaparken,son yıllarda yaptığı röportaj ve life style yazıları ile okuyucuları tarafından büyük beğeni kazandı.
Bu kadar yoğun ve keyifli bir iş hayatından sonra ‘’Bitti Ruhumun Gezmeleri’’ isimli ilk maxi single çalışması için kolları sıvadı. Serhan Sokulgan kendi projesinde prodüktörlüğe de imza attı.
Projenin müzik yönetmenliğini ve aranjörlüğünü ; Gülşen, Zeliha Sunal, Pınar Aylin,Demet Akalın ve Sibel Can gibi isimlerle çalışan Güneş Ünal yaptı. Aynı zamnda bir çok projeye imzasını atmış başarılı isim Levent Gündüz şarkının 2 değişik versiyonu olan Signal Mix’lerle projede yer aldı. Bu projenin süpervizörlüğü ve vokal kayıtları ise Sezen Aksu,Ajda Pekkan gibi Türkiye’nin iki divasının vokal koçluğunu yapan ‘’Ozan Uğraşan’’ tarafından gerçekleşti. Bu çalışmanın stüdyo kayıtları; Candan Erçetin, Teoman, Yalın, Göksel gibi isimlerin projelerine imzasını atan Alper Erinç müzik prodüksiyonda gerçekleştirildi
Şarkıların vokal kayıtlarında Gülşen, Açelya, Murat Güneş ve Yonca Lodi desteklerini esirgemediler…
Maxi single çalışmasında Sezen Aksu’nun, sözü ve müziği Aksu’ya ait “Kaderim” şarkısı yer alırken şarkının farklı versiyonları ve güçlü yorumcu Gülşen ile gerçekleştirdiği muhteşem düeti yaz döneminin vazgeçilmez hitlerinden biri olmaya aday olarak gözüküyor.
İlk videoklip, birçok reklam filmi ve sayısız videoya imza atmış olan Devrin Usta yönetmenliğinde çıkış şarkısı “Kaderim” çekildi. Klipte Ukraynalı model Tatyana Mul Serhan Sokulgan’a eşlik etti.
Maxi single çalışmasında sanatçı dostlarından Serhan Sokulgan’a tam destek gelirken, projeye adını veren “Bitti Ruhumun Gezmeleri’nin sözü bir çok albümde isimlerini gördüğümüz Habil Ceyhan tarafından yazılırken son dönemin genç yeteneklerinden Murat Güneş tarafından bestelendi,
“Hayat Senin” isimli bir diğer şarkıya ise Serhan Sokulgan kendi imzasını attı.