Türk pop müziğinin başarılı vokallerinden Yeşim Salkım evliliklerinin arasına sıkıştırdığı müzik kariyerine Balkan soundlu bir albümle devam etti.

2007 yazını Pop bir single ile geçiren ve çok da güzel bir Ajda Pekkan şarkısını coverlayan Yeşim Salkım”ın bir yıl sonra müzik marketlere sunduğu albümde tamamen Balkan sounduna yönelmesi gerçekten de sürpriz oldu.

Goran Bregoviç”in beynelmilel soundunu içeren bir albüm hazırlayan Salkım on dört özgüb şarkı ve bir remixten oluşan albümün tamamında aynı soundu sundu. Bu albümün Yeşim Salkım”dan pop tarzında şarkılar bekleyenleri şaşırtacağı kesin , açık konuşmak gerekirse bende şaşırdım. Şaşırdım çünkü bu müzik türünün Türkiye”de artık alıcısı kalmadı, şaşırmamın bir diğer sebebi de albümün tamamının bu soundla hazırlanarak ciddi bir riske girilmesi oldu.

Albümde Balkan - Yugoslav sounduna hakim albümde dikkat çeken bir melodi de Bosna Hersek adına 2006 yılında Eurovision şarkı yarışmasına giren ve ilk üçe girmeyi başaran “Lane Moje” adlı şarkının Türkçe adaptasyonu olmuş. Bu şarkı o dönem Eurovision fanları başta olmak üzere bayağı bir müzikseveri etkilemişti. Orijinaline sadık bir düzenleme ile hazırlanan adaptasyon da gayet başarılı olmuş. “Zaman Çok Daraldı” bu yönü ile albümde dikkatleri çekmeyi başaran şarkı olarak akıllarda kalıyor.

Albümde geri kalan şarkılarda genelde şıkıdım bir hava var, aynı şey sözlere de yansımış, “Boşver baba” – “ rakı balık” “Çikolata çiçek” bunlara tipik bir örnek.

Balkan tınısının dışında kalan bir şarkı olan “Aman Dikkat Et” Pop ile Balkan soundunun karşımı olarak farklılaşabiliyor, belki Yeşim Salkım”dan daha pop bir şeyler dinlemek isteyenler bu şarkıyı sevecekler.

Balkan müziklerinden hoşlananların beğeneceği bir konsept albüm olan “Sen Nasılsan Öyleyim” i Yeşim Salkım”dan Pop bir şeyler bekleyenler boşuna almasınlar hayal kırıklığına uğrayacaklar. Müzikal anlamda konsept bir iş olan bu albüm özellikle akustik müzikten hoşlananlar ve Balkan müziği fanlarının seveceği kesin.

Albümde yer Alan Şarkılar :

1. Ya Nasip
Söz & Beste: Dino Muharemovic

2. Bu Aşk Seninle Olmuyor
Söz: Marina Tucakovic-Radulovic Beste: M. Lazic

3. Boşver Baba
Söz: Miroslav-Rus Drijana Beste: Zrinko Tutic

4. Ben Seninle Çok Güzeldim
Söz & Beste: Donna Ares

5. Kına Gecesi
Söz: Seda Akay Beste: Anonim

6. Rakı Balık
Söz: Seda Akay Beste: Anonim

7. Zaman Çok Daraldı
Söz: Leontina Vukomanovic Müzik: Zeljko Joksomovoc

8. Aman Dikkat Et
Söz & Beste: Petar Stokanovic

9. Çikolata Çiçek
Söz: Seda Akay Beste: Anonim

10. Ders
Söz & Beste: Branislav Opacic

11. Dost Kalsam
Söz & Beste: Zoran Kesic

12. Bellimi Olur
Söz: Vesna Petkovic Miroljub Brzakovic Brzi

13. Moj Dilbere
Söz & Beste: Anonim

14. Ah Yalan Dünya
Söz & Beste: Neşet Ertaş

15. Bu Aşk Seninle Olmuyor (Remix)
Söz: Marina Tucakovic-Radulovic Beste: M. Lazic