Taverna müziğinin ustalarından biri olan Ümit Besen akranlarının aksine üretmeye devam ederek müzik çalışmalarını sürdürüyor ve müzik hayatına devam ediyor.

Seksenli yıllara damgasını vuran şarkıların yorumcusu olarak karşımıza çıkan Ümit Besen”in Ati Müzik etiketi ile yayınlanan bu albümünde uzun yıllardır değiştirmediği tarzı tekrar bize yaşatıyor.Üretkenliğine devam eden ve besteler üreten piyanist şantör albümünde bize 12 şarkısını sunuyor.

Soft duygusal yorumu ile dinlerken dinlendiren ve hüzünlendiren Ümit Besen”in şarkılarını dinlerken maalesef o seksenli ve doksanlı yıllardaki lezzeti alamıyoruz.Bunun en büyük sebebi ise sanatçının yıllardır aynı tarz ve sound ile karşımıza çıkması.Maalesef bu albümde de usta şantör org mantığında hazırlanan düzenlemelerle çıktı karşımıza. Bu açıdan irdelendiğinde yıllardır dinlediğimiz aynı tarzı görüyoruz.. Beste konusunda eski günleri aratan Ümit Besen”in her şeye rağmen üretmesi çok güzel bir duygu. Ama gönül isterdi ki biraz daha farklılaşabilsin, biraz daha renkli bir repertuar ile çıksın karşımıza.

Artık taverna kalmadı , artık şantörlük kavramı kalmadı.. Bu yönü ile ele alındığında Ümit Besen”in hala o eski sound ve tarzda karşımıza çıkması maalesef kendisini güncellemeden albüm yapması handikap olmuş.

Albümde yer alan on iki şarkının nerdeyse tamamı birbirine benziyor , öyle farklılaşan bir şarkı var mı ? Maalesef yok, iş bu yönü ile gençlere hatta Ümit Besen türünü sevenlerine bile ne kadar hitap eden muamma.

Albümde Yer Alan Şarkılar :

1. İyi Günde Kötü Günde
Söz & Müzik: Ümit Besen

2. Geri Dön Zaman
Söz & Müzik: Yusuf Kaya

3. Gidiyorsun
Söz & Müzik: Ümit Besen

4. Yoksun Artık Odanda
Söz & Müzik: Ümit Besen

5. Ağla Gitarım Sen Ağla (Kurtuluş"a Özel)
Söz & Müzik: Ümit Besen

6. Mekanı Cennet Olsun (Annem)
Söz & Müzik: Ümit Besen

7. Gidenlerin Ardından
Söz: Erkan Besen Müzik: Ümit Besen

8. Onun İçin Yaşıyorum
Söz & Müzik: Ümit Besen

9. Geç Kaldım Sana
Söz & Müzik: Ümit Besen

10. Bana O Günleri Hatırlatmayın
Söz: Ahmet Selçuk İlkan Müzik: Ümit Besen

11. Osmaniyem
Söz & Müzik: Ümit Besen

12. Ne Günlerdi Ah O Günler
Söz: Melis Besen Yılmaz Müzik: Ümit Besen