The Offspring, 8. stüdyo albümü Rise And Fall, Rage And Grace ile karşımızda!


Dünya çapında 34 milyondan fazla albüm satan, 90’lı yıllardaki punk-rock akımının önde gelen isimlerinden The Offspring, “Rise And Fall, Rage And Grace” ile hayranlarına beklediklerinden çok daha fazlasını sunuyor!

Grubun beş yıldan bu yana çıkardığı ilk albüm olacak “Rise And Fall, Rage And Grace”in çıkış tarihi; grubun vokalisti Dexter Holland’ın albümün müjdelediği 2004’ten bu yana, daha mükemmel bir albüme imza atmak adına birçok kez ertelenmişti.

Albümün kayıtları 2007 Mayıs ayında Hawaii ve Kaliforniya’da 10 yılı aşkın zamandır Metallica’nın prodüktörlüğünü yapmış olan Bob Rock eşliğinde gerçekleşti. Bob Rock, yapısal olarak daha devamlı ve iddialı şarkılar için The Offspring’e bu albümde rehberlik etti.

Özellikle The Offspring için daha karanlık ve de riskli bir şarkı olan, Hammerhead’in çıkış parçası olarak seçilmesi The Offspring’in yeni albümü için seçtiği yeni çizgiyi özetliyor. Çünkü grubun daha popüler sayılan ve ticari başarıyı yakalayan şarkıları "Why Don't You Get a Job", "Pretty Fly (For a White Guy)" gibi şarkıları yerine, bu albüm daha sert bir imajla ve daha vurucu şarkılarla dolu bir albüm oldu!, Bu yepyeni albüm hem klasik Offspring’i hem de daha çağdaş ve modern Offspring müziğini bizlere sunuyor.