İstanbul Caz Festivali’nin yıldızları birbirinden güzel şarkılarıyla Festival CD’sinde buluştular!İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda 2–16 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin yıldızları festivalin başlamasından önce birbirinden güzel şarkılarıyla Festival CD’sinde buluştular!

İstanbul Caz Festivali ve EMI Türkiye işbirliğiyle hazırlanan 14 şarkılık Festival CD’si, festivale gelecek yıldızların seçme çalışmalarını içeriyor. Her biri sanatçıların da görüşleri alınarak 15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali CD’si için özel olarak seçilen eserler arasında Herbie Hancock, Al Jarreau, Caetano Veloso, Rufus Wainwright, Omara Portuondo, Marcus Miller, Raul Midón ve Yasmin Levy gibi sevilen sanatçıların yanı sıra ülkemizden de Taksim Trio’nun birer parçası yer alıyor.

Albümün en ilginç parçalarından biri de, festivalde hem Carla Bley hem de Mare Nostrum projesi ile sahne alacak olan Paolo Fresu’nun bir Nazım Hikmet şiirinden esinlenerek yazdığı “Mio Mehmet, Forse Il Destino M'impedira Di Rivederti” adlı eser olacak…

Festival takipçilerinin koleksiyonlarında önemli bir yer edinen İstanbul Caz Festivali CD’si tüm müzik marketlerde satılıyor. Festival öncesinde katılacak sanatçıları tanımak ve festival heyecanının hatırasını yaşatmak için bu toplama albümü kaçırmayın!