“The Dark Knight” filminin Hans Zimmer ve James Newton Howard imzalı Soundtrack’i raflardaki yerini aldı.

Christopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve başrolünü ünlü aktör Christian Bale’in oynadığı The Dark Knight , Heath Ledger, Maggie Gyllenhaal ve Aaron Eckhart’lı kadrosuyla sinemaseverleri fethetmişti. Bugüne kadar sayısız filmin müziğine imza atan Oscar, Altın Küre ve Grammy ödülleri sahibi Hans Zimmer ve James Newton Howard imzasını taşıyan müzikler de filmin en az oyuncuları kadar ilgi çekti.
ABD’de 15 Temmuz’da vizyona giren ve 15-16-17 Temmuz tarihlerinde elde ettiği 155 milyon dolarlık (yaklaşık 186 milyon TL) hasılat ile gişeleri tam anlamıyla fetheden “The Dark Knight”, 14 Temmuz Perşembe gece yarısı gösterimlerinde elde ettiği 18,5 milyon dolarlık hasılatla en iyi gece yarısı açılışı rekorunun ve bu rakam dahil 15 Temmuz Cuma günü elde ettiği 67,9 milyon dolarlık hasılat ile en iyi açılış günü rekorunun da sahibi oldu. Film, sadece ABD’de de ülkemiz de dahil olmak üzere gösterildiği her ülkede büyük bir ilgiyle karşılandı. Geçtiğimiz yılın en çok izlenen filmleri arasında yer alan “The Dark Knight”, Heath Ledger’ın Joker tiplemesiyle hafızalara kazındı.
2008 yılında kaybettiğimiz aktör Heath Ledger’ın 81. Oscar Ödülleri’nde ‘En İyi Yardımcı Oyuncu’ dalında Oscar kazandığı “The Dark Knight” filminin soundtrack’i arşivinizde mutlaka yer almalı.