Nickelback altıncı stüdyo albümleri DARK HORSE ile yine zirvede.


‘How You Remind Me’ single’larıyla çağımızın en büyük çıkışlarından birini gerçekleştiren ve 2005 tarihli “All The Right Reasons” albümleriyle şimdiden yüzyılın en başarılı albümlerinden birine sahip olan Nickelback, altıncı stüdyo albümleri DARK HORSE ile yine zirvedeler.

“Yayımladığınız her şarkıyla dinleyicilerini tekrar kazanmak zorundasınız” diyen Chad Kroeger, single’larının mükemmel olmasını istediğini belirtiyor. Günümüz şarkıcı ve gruplarının hiçbirinin artık garanti altında olmadığının ve işlerin çok hızlı değiştiğinin fazlasıyla farkında olan NICKELBACK üyeleri, açıklamalarıyla albümlerine neden “Dark Horse” adını verdiklerini de satır aralarında anlatıyorlar.

2001’deki “Silver Side Up” albümünden bu yana ilk kez kendileri haricinde bir prodüktörle çalışan grup, portföyünde AC/DC (“Back in Black”), Def Leppard (“Pyromania”, “Hysteria”) ve Foreigner (“4”) gibi isimler bulunan Robert John “Mutt” Lange ile albümün kayıtlarını gerçekleştirdi.

Lange’ın İsviçre’deki evinden Chad Kroeger’ın Vancouver’daki stüdyosuna uzanan prodüksiyon sürecinin ardından yayımlanan DARK HORSE’dan ‘Gotta Be Somebody’ ilk single olarak NICKELBACK dinleyicileriyle buluştu.

Bir rock grubu olarak müziklerinde sert olmayı ama aynı zamanda melodik şarkılar yazmayı istediklerini belirten NICKELBACK, albümlerinde ‘Burn It To The Ground’, ‘Something In Your Mouth’ ve ‘The Next Go Around’ gibi sert şarkılara yer verirken bir yandan da ‘You’ll Never Be Alone’ ve ‘I’d Come For You’ gibi melodik yönü daha ağır basan şarkılarla da dinleyicilerinin karşısına çıkıyor.

Günümüzün en çok dinlenen ve satan gruplarından NICKELBACK, DARK HORSE albümünden bugüne kadar ‘Something In Your Mouth’, ‘If Today Was Your Last Day’ ve ‘I’d Come For You’ single’larını yayımladı.