Türü : Enstrumantal

Albümdeki Eserler


AUDIO 5.1 SURROND
Türkiye de bir ilk…
Nedim Nalbantoğlu / Yeni Dünya


Yeni Dünya
Nedim Nalbantoğlu
Al Bint El Chalabiya
Rahbany

Makedonika
Anonim

Los Bilicos
Anonim

Karadeniz
Nedim Nalbantoğlu

Faye Sukariye – Rumelaj (Orjinal Versiyon)
Anonim

Tanrı’dan Diledim
Anonim
Occi Cornia
Anonim
Hi-Jazz
Nedim Nalbantoğlu

Balkan Blues
Nedim Nalbantoğlu

Faye Sukariye – Rumelaj (Akustik Versiyon)
Anonim

Kasap Havası
Anonim


Albüm ile ilgili diğer bilgiler

Dünyaca Ünlü Türk Müzisyen Nedim Nalbantoğlu nun,
Yeni Dünya Albümü Şimdi De 5.1 Surround…

Fransa başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde konserler veren, çeşitli ülkelerde 25′in üzerinde albüm çalışmasına imza atan Nedim Nalbantoğlu, “Yeni Dünya” albümüyle müziği Türk dinleyicilerle buluşturuyor…

1966 yılında Kırklareli’nde dünyaya gelen Nedim Nalbantoğlu, ilk müzik derslerini 5 yaşında babası Avni Nalbantoğlu’ndan aldı. 8 yaşında kemanla tanışan Nalbantoğlu, 12 yaşında Mimar Sinan Devlet Konservatuarı’na birincilikle girdi. On bir yıllık konservatuar eğitiminin ardından Paris’te “Ecole Normale de Musique”e kaydoldu. Bu dönemde Rus kemancı Tatyana Affanasiyev, Dugny Devi Arlih ve Bruno Lhuissiev gibi ünlü müzisyenlerle iki yıl çalıştı. Paris’te bulunduğu yıllarda Ris Organis Müzik Okulu’nda dünya müzikleri üzerine keman eğitimi verdi.

Ecole Normale de Musique’den mezun olduktan sonra davet edildiği L’Orchestre Nationale de Jazz’da (Fransa Devlet Jazz Orkestrası) üç yıl birinci keman olarak görev yapan Nedim Nalbantoğlu, bu dönemde Jhonny Griffin, Tooths Thielemans gibi sanatçılarla sayısız konserler verdi.

Fransa’da kemanı konuşturan adam olarak tanınan Nalbantoğlu, dünyanın en büyük kemancılarından sayılan Yehudi Mehunin’in Sorbonne Üniversitesi’nde düzenlenen 80. yaş gününe davet edildi ve gecenin sonunda ünlü kemancı Grapelli’nin özel isteği üzerine davetlilere bir dinleti sundu.

Jazz Müzik, Klasik Müzik, Türk Müziği, Hint Müziği ve Balkan Müziği’nde kemanını kusursuzca dinleyicileriyle paylaşan Nedim Nalbantoğlu, Fransa’da Popüler ve Geleneksel Sanatlar Müzesinde vermiş olduğu konserle bir Türk müzisyeni olarak müze tarihine kaydedildi.

Ünü Fransa sınırlarını aşınca, 2003 yılında Londra’da Queenn Elizabeth Konser Salonu’na özel olarak davet edilerek bir konser verdi.

Fransa, Almanya, Martinik, İsveç, Estonya, Belçika, Portekiz, İspanya, Japonya, İtalya ve Fas gibi birçok ülkede Tv programlarına davet edilen ve konserler veren Nalbantoğlu, çeşitli ülkelerde 25′in üzerinde albüm çalışmasında bulundu. Fransa’da “Müzik Kime Aittir” isimli ve ünlü akordeoncu Roberto Debrasov ile “l’Odeur du Vent (Rüzgarın Kokusu)” isimli albümleri yayınlandı.

17 yıl aradan sonra Türkiye’ye geri dönen Nedim Nalbantoğlu, şimdi Türk dinleyicileri için “Yeni Dünya” adlı albümü hazırladı. Nalbantoğlu, yeni albümünde hem kendi eserlerini hem de hepimizin yakından tanıdığı dünya müziklerinden örnekleri yorumluyor. Örneğin Sefarad ve Ferhat Göçer’den “Yastayım” adıyla dinlediğimiz bir İspanyol çingene şarkısı olan Los Biblicos, Deniz Seki’nin seslendirdiği Böyle Gelmiş Böyle Gider, Candan Erçetin’den Nar Çiçeği, Balkan müziğinin ağırlıkla hissedildiği albümün bildiğimiz eserleri… Albüme adını veren “Yeni Dünya” isimli parçayla birlikte dört eser de Nalbantoğlu’na ait… Dünyanın ilgiyle ve hayranlıkla dinlediği Nedim Nalbantoğlu, Türk müzikseverler yepyeni bir albümle buluşmanın heyecanı içinde…