i5633529 aliye mutlu jpg - Aliye Mutlu 2012 Albümü Bir Düş Kurdum


Bulgaristan doğumlu Aliye Mutlu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera-Şan bölümü mezuniyetinin ardından İngiltere’de müzik yolculuğuna devam etti.Yurtdışında pop müzik vokal etkinlikleri, yorum ve repertuvar üzerine çeşitli çalışmalar yaptı. Türkiye’ye döndüğünde bir şiir albümünde 2 şarkı seslendirdi. “Ne de olsa çocuk”isimli uzun metrajlı sinema filminde oynadı ve aynı zamanda filmin müziklerini seslendirdi. 2004’te Halıcı midi yarışmasında seslendirdiği “Zümrüt” adlı beste ile 2.oldu. Galatasaray İTM okulunda özel dersler verdi. 5 kadından oluşan ‘’BandAliye’’ isimli grubu kurdu ve özel davetlerde solist olarak sahneye çıktı. Ahmet Ümit’in “Aşk Köpekliktir’’ Müzikali’nde oynadı ve ardından Almanya’ya gitti. Hip-pop çalışmalarında bulundu. Döndüğünde “Hayatım Sana Feda” isimli dizide rol aldı.

Aliye Mutlu 2007’de gösterime giren ve başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Şener Şen ve Aslı Tandoğan’ın oynadığı ve müziğini Walken Beladi’nin yaptığı Ömer Vargı filmi “Kabadayı”nın solo şarkılarını seslendirdi.

Halen İmaj Stüdyolarında , Disney Channel Türkiye, sinema ve dvd olarak yayınlanan Walt Disney filmleri ve çizgi filmlerin şarkılarını seslendirmekte ve dublaj yapmaktadır.
Müziklerini Kıraç’ın yaptığı “Karadağlar” ve “Aşk ve Ceza” adlı dizilerde “Gözün Arkada Kalması”, “Canım Yanıyor”, “Ayrılalım” ve “Gül Hayat” adlı şarkıları seslendirdi. 2011 Yılında Albüm hazırlığı devam ederken çıkan ve sözü&müziği kendine ait olan “AŞK KOKUSU” şarkısıyla ve Hakan Yonat tarafından çekilen klibi ile müzik severlerle digital ortamdan buluştu.

Ve müzikle dolu hayatında kurduğu düş gerçek oldu…

Kendi söz ve besteleri ile birlikte değerli müzisyenlerle çalışan Aliye Mutlu, Nevzat Yılmaz aranjörlüğünde “BİR DÜŞ KURDUM” albümünü müzik severlere sunuyor.

Albüm Listesi


01. Aliye Mutlu Yana Yana

02. Aliye Mutlu Yoksun Sen

03. Aliye Mutlu Aman Aman

04. Aliye Mutlu Olmaz Olaydı

05. Aliye Mutlu Tanrı Duysun

06. Aliye Mutlu Kırçiçeğim

07. Aliye Mutlu Hep Böyle Sev

08. Aliye Mutlu Hüzünle Buluşma

09. Aliye Mutlu Aşk Kokusu