65648697447131125 - Jülide - Olduğum Gibi (2012 Albümü)

Üretici My Production
Barkod 8697447131125
Türü Pop
Dili Türkçe
Yayın Tarihi 13/04/2012
Ürün adedi 1
Süre 39:35 Dakika
Format CD

Albümdeki Eserler

01. Buzdan Heykeller
02. Gitme İsteği
03. Uyku Tutmadı
04. Nereye
05. Dinle
06. Serseri Mayın
07. Hepsi Bu
08. Yeniden
09. Yoruldum
10. Husband Blues
11. Durma
Albüm ile ilgili diğer bilgiler

“Hayal peşinde koşmayı bırak kızım”. Kaç çocuk bu sözleri duymuştur ailesinden acaba diye çok düşünürdüm. Ben duydum… Hem de çok. Sonra mı? En verimli çağımda bıraktım hayal kurmayı ve giydim bana göre hazırlanmış elbiseyi ben de herkes gibi. Bugün 40 yaşındayım. Hayatta ilk defa kendimi duydum. Ve bu
şarkıları da iç dünyama yolculuklarım sırasında yaptım. İçimden, özümden, olduğum gibi. Çıkarttım bütün elbiseleri. Makyaj yok, ışık yok, sadece ben varım. Bunu yaparken de o kadar mutlu oldum ki, paylaşmak istedim, belki birilerine anahtar olur dedim.

İlk albümü ‘Olduğum Gibi’ ile müzik severlerle buluşan Jülide, “Gitme İsteği “ adlı çıkış şarkısı ile farklı sound ve şarkı sözleri ile dikkat çekerek, müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Kendi iç sesini dinleyerek ve hiç bir şey için geç değildir diyerek hayallerinin peşinden giden Jülide, söz ve müziklerini kendisinin yaptığı “Olduğum Gibi” albümünde müzikseverlerin karşısına doğal, içten ve samimi bir sesle çıkıyor. “Olduğum gibi, Doğduğum gibi, Gördüğüm gibi, Duyduğum gibi, Kimse değil, Sadece kendim gibi” diyen Jülide, bu sözlerle maskelerinden kurtulmak isteyen ve hayalleri peşinden olduğu gibi gitmek isteyen herkese cesaret veriyor.

Tüm söz ve müziklerin Jülide’ye, düzenlemelerin Cihan Güvenç'e ait olduğu, hazırlıkları yaklaşık bir yıl süren albüm, MY Production etiketiyle ve Yeni Dünya Müzik dağıtımıyla müzik marketlerde yerini alıyor.