21638699905100247 - Tan Taşçı - İlk (2012 Albümü)

74288699905100247 1 - Tan Taşçı - İlk (2012 Albümü)

Üretici Kaya
Müzik
Barkod 8699905100247
Türü Pop
Dili Türkçe
Yayın Tarihi 18/06/2012
Ürün adedi 1 CD
Format CD

Albümdeki Eserler

İlk Bilen Sen Ol
Söz & Müzik: Tan Taşçı

Yok
Söz & Müzik: Tan Taşçı

Sevda
Söz & Müzik: Tan Taşçı

Profesör
Söz & Müzik: Tan Taşçı

Çanta
Söz & Müzik: Tan Taşçı

Kasım
Söz & Müzik: Tan Taşçı

Çal Oyna
Söz & Müzik: Tan Taşçı

Farzet
Söz & Müzik: Emrah Erdemir

İmkansız (Rüyalarım Olmasa)
Söz: Cemal Safi Müzik: Zekai Tunca

İlk Bilen Sen Ol (Versiyon)
Söz & Müzik: Tan Taşçı


Albüm ile ilgili diğer bilgiler

Müzik kariyerinde birçok
başarılı şarkıya imza atan Tan Taşçı, Kaya Müzik etiketiyle çıkan yeni albümü “İLK”le sevenleriyle buluştu. Birçok ünlü sanatçıya verdiği başarılı şarkılara ve yaptığı düetlere imza atan Tan Taşçı müzik kariyerinin 5. Albümünü bir yılda tamamladı.

9 şarkı ve 1 versiyondan oluşan albümde söz ve bestesi Tan Taşçı’ya ait 7 şarkı bulunuyor. Sanatçı ayrıca sözleri Cemal Safi, güftesi Zekai Tunca’ya ait Türk sanat müziğinin unutulmaz şarkılarından “İMKANSIZ” ı yepyeni bir soundla yeniden yorumladı.

Okan Akı, Erhan Bayrak, Kıvanç Ka’nın aranjörlüğünü yaptığı albümde Tan Taşçı, 2010 yazının hitlerinden Demet Akalın’ın seslendirdiği “Çanta” şarkısını kendi yorumuyla sevenlerine sunuyor.

BU
İLK ALBÜMÜM...
Müzik kariyerinin en olgun albümü oldugunu ve buyüzden İLK adını verdiğini belirten sanatçı, yoğun ve titiz bir çalışmanın ardından hazırlanan albümde yepyeni müzik soundlarıyla karşınıza çıkıyor...

İLK FOTOROMAN KARTONET “İLK” TE!
80’li yılların fenomenlerinden fotoromanı tekrar gündeme getiren Tan Taşçı, albüm kartonetini Mehmet Turgut’un objektifinden fotoroman olarak hazırladı.
İLK KLİP “İLK BİLEN SEN OL” ŞARKISINA TÜRKCELL
MÜZİK SPONSORLUĞUNDA ÇEKİLDİ...
Albümün
ilk klibi Türkcell Müzik sponsorluğunda Fotograf sanatçısı Mehmet Turgut tarafından çekildi. Klipte hem fotoğraf hemde 16mm fılm cekimleri birarada kullandı. Klip, albüm kartonetinde yeralan fotoromanın devamı niteliğini taşıyor.